BLOG

przeprowadzka ze szkłem i porcelaną bielsko

Jak zabezpieczyć szkło i porcelanę na czas przeprowadzki?

Czego, jak czego, ale szklanek, filiżanek, kubków, talerzy i talerzyków, w większości domów nie brakuje. To z nimi często jest największy problem, gdy pojawi się konieczność zmiany lokum. Bo o ile meble wymagają jedynie siły fizycznej, by je przenieść w nowe miejsce, to by zabezpieczyć szkło i porcelanę na czas przeprowadzki, potrzeba trochę więcej zachodu. Oto, czego możesz użyć, by zawartość twoich szafek kuchennych, barków i kredensów, bez uszczerbku dotarła do celu podróży.

Gazety

To najstarszy i wciąż najbardziej popularny sposób, na zabezpieczenie szklanych i porcelanowych przedmiotów na czas transportu. I choć dziś, w dobie Internetu, dużo mniej osób kupuje gazety, to zawsze można wykorzystać, dostarczane przez markety i mniejsze sklepy, papierowe ulotki reklamowe. Zwykle pojawiają się w skrzynkach raz w tygodniu i jeśli przeprowadzka nie jest wynikiem nagłej decyzji, to warto nieco wcześniej, zgromadzić odpowiednią ilość egzemplarzy. Papieru możesz użyć zarówno do zapakowania pojedynczych przedmiotów, jak i wypełnienia przestrzeni między nimi. To dobry materiał amortyzujący wszelkie wstrząsy i zabezpieczający przed przesuwaniem się przedmiotów wewnątrz opakowań zbiorczych.

Folia bąbelkowa

To alternatywa dla gazet i papierowych ulotek. W praktyce, może nawet lepiej i skuteczniej, zabezpieczyć szkło i porcelanę na czas przeprowadzki. Jeśli jednak nie masz zgromadzonych zapasów, tego odstresowującego materiału, używanego przed firmy wysyłkowe, będziesz musiał folię bąbelkową kupić, a to dodatkowy koszt. Fakt, że może się jeszcze kiedyś przydać, ale jeśli nie chcesz na ten moment, niepotrzebnie wydawać gotówki, musisz rozejrzeć się za gazetami.

Kartony i kratownice

Zabezpieczone za pomocą papieru i folii bąbelkowej, porcelanowe i szklane przedmioty, umieść w opakowaniu zbiorczym. Najlepiej nadają się do tego tekturowe pudła. Pamiętaj jednak, by nie były zbyt duże. Lepiej przewieźć rzeczy w kilku mniejszych, ale w całości, niż narażać je na zgniecenie i potłuczenie. Elementy szklane i porcelanowe, dobieraj pod względem wielkości i kształtu. Jeśli karton na to pozwala, szklanki i gliniane kubki, możesz umieścić na dwóch poziomach, oddzielając każdy z nich, tekturową przekładką. Do spakowania filiżanek, możesz dodatkowo wykorzystać tekturowe kratownice, które zastąpią wypełniacze i dodatkowo wzmocnią całe opakowanie zbiorcze.

Jak widać, zabezpieczenie szkła i porcelany, samo w sobie, nie jest trudne. Wymaga jednak trochę czasu i dokładności. Wszystko po to, by niezależnie od tego, jak bardzo ostrożni będą panowie z firmy transportowej i jak równa będzie droga, wszystkie przedmioty, bez problemu znalazły się w nowym miejscu.

DARMOWA WYCENA






    YOUTUBE