BLOG

przeprowadzki z domu do mieszkania bielsko

Jak zabrać się za przeprowadzkę z domu do mieszkania?

Powodów przeprowadzki z domu do mieszkania w bloku lub kamienicy, może być wiele. W każdym przypadku, jest to spore wyzwanie i to z kilku względów. Zanim zamówisz firmę transportową, która pomoże ci przewieźć rzeczy, musisz przygotować się do podjęcia kilku ważnych decyzji. Jak to zrobić?

Przymusowy remanent

Podczas przeprowadzki z domu do mieszkania, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego remanentu w swoich rzeczach. Jeśli przeprowadzałbyś się do domu o podobnym metrażu, nie byłoby żadnego problemu z ich pomieszczeniem. Gorzej, jeśli zmiana wymusza na tobie ograniczenie ilości posiadanych przedmiotów. W takiej sytuacji, musisz nie tylko przyjrzeć się uważnie temu, co posiadasz, ale też zastanowić, co z tym zrobisz. Na pierwszym etapie przygotowań, podziel rzeczy na niezbędne w nowym mieszkaniu i takie, bez których możesz się na chwilę obecną obejść. Czym się kierować przy wyborze?

Czy naprawdę są ci potrzebne?

To pytanie, zadawaj sobie za każdym razem, gdy będziesz musiał zdecydować, o przyszłości konkretnego przedmiotu. Mieszkając w domu przez wiele lat, możesz posiadać sporo rzeczy, których od dłuższego czasu nie używasz, lub o których zapomniałeś. Przeprowadzka z domu do mieszkania, zmusza do wybrania tego, co naprawdę potrzebne, a czego spokojnie możesz się pozbyć. Nie musisz wszystkiego, czego nie potrzebujesz, wyrzucać na śmietnik. Najpierw przemyśl i zastanów się, czy w nowym miejscu, dana rzeczy ci się przyda. Wątpliwe, byś używał piły do cięcia drewna, czy kosiarki do trawy, albo dużego dmuchanego basenu. Co zrobić z pozostałymi rzeczami, których nie będziesz potrzebować, albo które nie zmieszczą się na małej powierzchni nowego lokum?

Korzyści płynące z przeprowadzki z domu do mieszkania

Gdy wiesz już, co zabierzesz do mieszkania, a czego chcesz się pozbyć, czas na podjęcie decyzji, dotyczącej przyszłego losu twojego mienia. Masz co najmniej trzy możliwości:

Sprzedaż na aukcjach

Amatorów używanego sprzętu nigdy nie brakuje, dlatego wszelkiego rodzaju aukcje, to dobra okazja do odzyskania przynajmniej części gotówki i przeznaczenie jej na zakup wyposażenia nowego mieszkania.

Oddanie za darmo

Jeśli chcesz, możesz rozdać wszystko, czego nie potrzebujesz. Jeśli jednak uznasz, że przyda ci się trochę pieniędzy, rozdaj tylko to, co jest w miarę dobrym stanie, a czego raczej nie sprzedasz.

Segregacja odpadów

Nie wyrzucaj bez zastanowienia wszystkiego, co ci zostanie po rozdaniu i sprzedaży. Posegreguj śmieci i wyrzuć do odpowiednich kontenerów. To, co możliwe, wywieź do skupu złomu, makulatury i szkła.

Przeprowadzki z domu do mieszkania, nie należą do najprostszych, ale też nie są nie do przejścia. Jak widzisz, mogą przynieść wiele korzyści zarówno tobie, jak i nowym właścicielom rzeczy, które sprzedasz lub rozdasz. Warto więc wszystko dobrze przemyśleć, zanim pracownicy firmy transportowej, przewiozą wszystko w nowe miejsce.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE