BLOG

opróżnianie strychu transport bielsko

Opróżnianie strychu – jak zrobić to najszybciej

Nawet, jeśli nie należysz do typowych zbieraczy, którzy ze swojego domu potrafią zrobić magazyn rozmaitości, to i tak na pewno masz miejsce, w którym przechowujesz różne rzeczy. Takie, które w twoim mniemaniu, kiedyś się przydadzą. Do tego celu, zwykle służy albo komórka lokatorska, czyli piwnica, albo strych. I o ile z usunięciem rzeczy z tej pierwszej nie ma większego problemu, bo jest mała, to opróżnianie strychu, u niejednego wywołuje przerażenie.

Jak zrobić to szybko i bezboleśnie?

Zanim opróżnisz strych

Nie musisz się zbytnio przejmować zawartością strychu, jeśli należy ona do poprzednich właścicieli domu. Wtedy opróżnianie strychu,możesz zlecić firmie transportowej, która zajmuje się takimi rzeczami. Nie tylko wyniosą wszystko na zewnątrz, ale też zajmą się segregowaniem i utylizacją.

Co innego, gdy to twój strych i twoje rzeczy, nagromadzone tam przez wiele lat. W pierwszej chwili, trudno dostrzec pod pokrytymi kurzem i pajęczynami stertami, co tak naprawdę się tam znajduje. A to ważne, byś dobrze sprawdził, czy nie ma tam wartościowych rzeczy, które naprawdę mogą ci się jeszcze przydać.

Dlatego przejrzyj je i umieść w oddzielnym pomieszczeniu. Dzięki temu, nie wyrzucisz na śmietnik czegoś, co wkrótce będzie ci potrzebne, albo co mógłbyś sprzedać na aukcji internetowej.

Opróżnianie strychu przed remontem lub przeprowadzką

Strych to dodatkowa przestrzeń, którą można zagospodarować i wykorzystać na wiele sposobów. Zamiast robić z niej przysłowiową graciarnię, pomyśl o możliwościach, jakie w sobie kryje. Przejrzyj w internecie projekty dla tego typu pomieszczeń i wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada.

Zanim jednak zlecisz zadanie projektantowi i ekipie budowlanej, konieczne będzie opróżnienie strychu i przygotowanie pod planowane zmiany. Możesz to zrobić samodzielnie, z pomocą rodziny i znajomych, ale wiąże się zarówno z czasem, jak i z koniecznością zorganizowania wywozu dużej ilości śmieci i bezużytecznych przedmiotów. To spory kłopot, zwłaszcza, jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużym i przystosowanym do takich celów samochodem.

Opróżnianie strychu przez firmę transportową

By jak najszybciej zająć się adaptacją strychu pod nowe przeznaczenie, opróżnianie strychu zleć fachowcom. Znajdź firmę transportową, która zajmie się wszystkim od początku do końca. Dzięki temu, zbędnych rzeczy i śmieci, pozbędziesz się w jeden dzień. A to oznacza, że zaraz potem, będziesz mógł się skupić, na realizacji wizji nowego poddasza w swoim domu. Wbrew obiegowym opiniom, że to trudna przestrzeń do adaptacji, możesz stworzyć bardzo przytulne i klimatyczne miejsce, w którym od teraz, z przyjemnością spędzać będziesz czas z rodziną i przyjaciółmi.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE