BLOG

transport quada motocykla

Transport motocykla lub quada – jak sobie z tym poradzić

Odpoczynek na świeżym powietrzu, to jedna z lepszych form spędzania wolnego czasu. Jedną z nich, jest jazda na quadzie, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Zielone tereny za miastem, czy specjalnie przygotowane trasy, kuszą fanów off-roadów, zarówno tych młodych, jak i starszych wiekiem. Nie słabnie też liczba fanów dwóch kółek, przemierzających nie tylko krajowe, ale i zagraniczne drogi. Jeśli przymierzasz się do kupna motocykla lub quada, albo też zamierzasz je przewieźć w odległe miejsce, przyda ci się kilka informacji, na temat ich transportu.

Transport motocykla lub quada na przyczepce

Mając prawo jazdy kategorii B, możesz przewieźć motocykl lub quad we własnym zakresie. Jeśli jednak chcesz to zrobić bezpiecznie i przy okazji nie uszkodzić pojazdu, musisz zadbać o kilka szczegółów.

Transport zgodny z przepisami ruchu drogowego

By transport quada i motocykla przebiegł bez zakłóceń i nie wygenerował dodatkowych kosztów w postaci mandatu, powinieneś dostosować się do zasad ruchu drogowego. A te mówią, że cały zespół pojazdów, czyli samochód i przyczepka, nie mogą przekroczyć masy całkowitej w wysokości 3,5 t. Oznacza to, że twój samochód, paliwo, bagaże, przyczepa, motocykl lubquad, nie mogą ważyć więcej.

Zabezpieczenie pojazdu

Druga ważna sprawa, to odpowiednie zabezpieczenie pojazdu. Jeśli korzystasz z przyczepy do przewozu maszyn, możesz skorzystać ze specjalnych punktów mocowania. Gdy jednak nie masz do niej dostępu, rozważ wypożyczenie zwykłej przyczepki. Zadbaj, by pojazd dobrze unieruchomić, za pomocą pasów transportowych i specjalnych uchwytów. Możesz też użyć przyczepki z plandeką, która zabezpieczy ładunek przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przed wyruszeniem w trasę, sprawdź jeszcze raz, czy całość jest stabilna. To ważne, zwłaszcza w przypadku transportu motocykla, który na zakrętach, mógłby się niebezpiecznie przechylać.

Transport motocykla i quada, z pomocą firmy transportowej

Użycie przyczepki do przewiezienia motocykla lub quada, sprawdza się na krótkich trasach. Jeśli jednak planujesz sprowadzenie pojazdu zza granicy, chcesz przewieźć go w odległe miejsce lub po prostu, nie masz możliwości przewieźć go samodzielnie, dobrym pomysłem będzie zlecenie tego firmie transportowej. Ważne, by posiadała w swojej ofercie tego typu usługi, gdyż wymaga to dysponowania odpowiednim sprzętem. Firma transportowa, to bardzo wygodna opcja. Owszem, gdy chodzi o motocykl, mógłbyś samodzielnie ruszyć w trasę, ale jeśli podróż związana jest z przeprowadzką, a ty masz do zabrania ze sobą sporo rzeczy, skorzystanie z fachowej pomocy, wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE