BLOG

pakowanie pudeł, przeprowadzka bielsko

Bezpiecznie do celu, czyli przeprowadzki bez stresu

Przeprowadzki zwykle wiążą się z mniejszym lub większym stresem. Jeśli przeprowadzałeś się choć razu w życiu, wiesz, o czym mowa. Denerwujesz się, gdy masz przewieźć wszystkie swoje rzeczy na drugi koniec miasta, a co dopiero do innego miasta, oddalonego o wiele kilometrów. Co wywołuje największy stres na myśl o przeprowadzce?

Jak ja to wszystko spakuję

To pytanie wynika nie tylko z lęku przed zniszczeniem cennych rzeczy, ale też z ich ilości. Dopóki zajmują swoje miejsce w szafach, na półkach, czy w lokatorskim schowku, wydaje ci się, że bez problemu podołasz wyzwaniu. Schody zaczynają się dopiero w momencie pakowania. Mimo zaangażowania członków rodziny, trudności piętrzą się jedna, po drugiej. Brak doświadczenia w tego typu wyzwaniach, na pewno nie pomaga.

Przeprowadzki bez stresu – czy to w ogóle możliwe

To, jak bardzo stresują cię tego typu sytuacje, zależy między innymi od twojego charakteru i sposobu radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Niemniej jednak, chyba nie ma potrzeby, dążyć do zupełnego niwelowania stresu. Odrobina adrenaliny, z pewności ci się przyda. Pomaga ona skoncentrować cały wysiłek na tym, co przed tobą i nie rozwlekać wszystkiego w czasie. Co w takim razie zrobić, by przeprowadzka przebiegła bez zbytnich nerwów i strachu o bezpieczeństwo przewożonych rzeczy?

Skorzystaj z pomocy fachowców od przeprowadzek

Wiadomo, że firma firmie nierówna i dobrze będzie, jeśli przed skorzystaniem z usług firmy transportowej, zasięgniesz opinii na jej temat. Co jednak, jeśli nikt ze znajomych, nie korzystał jeszcze z jej usług, a nie bardzo jesteś przekonany, do komentarzy zamieszczanych w internecie? Oto na co warto zwrócić uwagę, przed podpisaniem umowy.

Pierwsze wrażenie

Zwykle jest bardzo ważne. Kontaktując się z firmą, która oferuje przeprowadzki, zwróć uwagę, jak jesteś traktowany. Czy osoba, z którą rozmawiasz, ma dla ciebie czas? Czy odpowiada chętnie na twoje pytania? Czy cierpliwie wyjaśnia wszelkie szczegóły współpracy i czy daje ci do zrozumienia, że zrobi wszystko, byś z tej współpracy był zadowolony?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dowiedz się, czy bez względu na rodzaj zabezpieczeń stosowanych podczas transportu, firma posiada ubezpieczenie pojazdów, którymi przewożone będą rzeczy oraz polisę OC przewoźnika drogowego.

Umowa

Dokładnie przeczytaj umowę, od początku, do końca i bez pośpiechu. To twoje zabezpieczenie, w sytuacji nieprzewidzianych sytuacjach, wynikających z nienależytego wykonania usługi. Sprawdź też, czy nie ma w niej ukrytych kosztów, a jeśli czegoś nie rozumiesz w zapisie, dopytaj.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE