BLOG

transport sprzętu rtv i agd bielsko

Jak bezpiecznie przewieźć sprzęt RTV i AGD

Jeśli czeka cię przeprowadzka do nowego miejsca, być może zastanawiasz się, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt RTV i AGD. I słusznie, bo to nie tylko bardzo wartościowe przedmioty, ale też przydatne w codziennym życiu. Dodatkowo, wiele z nich sporo waży i jest dużych rozmiarów, dlatego w pojedynkę, na pewno sobie nie poradzisz. Jak więc zabrać się za transport tego typu sprzętu, by go nie uszkodzić, a w najgorszym przypadku, nie zniszczyć?

Jak przygotować sprzęt gospodarstwa domowego i urządzenia RTV do transportu?

Idealnie byłoby, gdybyś posiadał oryginalne opakowania do każdego z urządzeń. Jeśli jednak ze względu na brak miejsca, pudła i styropiany zostały wyrzucone, musisz postarać się o przygotowanie nowych. Najlepiej, by kształtem i wielkością, zbliżone były do przedmiotów, które będą w nie zapakowane. Równie ważna będzie folia bąbelkowa, która pomoże uchronić przez porysowaniem i zbiciem telewizor, i monitory komputerów.

Części, które można wyjąć, zapakuj osobno. Sporo jest ich choćby w lodówce. Zabezpiecz również przed otwarciem, elementy ruchome, typu drzwiczki, czy szuflady. Tak przygotowane, z pewnością bezpiecznie dotrą do celu.

Jak bezpiecznie przewieźć sprzęt RTV i AGD, by nie uległ uszkodzeniu?

Niektóre sprzęty, posiadają oryginalne blokady na czas transportu. Tak jest, w przypadku pralki, w której musisz unieruchomić bęben. Inaczej, może dojść do jego uszkodzenia. Lodówka, ze względu na stosowane w niej płyny, musi być przewożona w pozycji pionowej i tak też powinna być przeniesiona do samochodu. Telewizory i monitory, również przewoź w pozycji pionowej, w oryginalnych, lub podobnej wielkości pudłach. Zabezpiecz nie tylko ekran, ale też rogi.

Sprzęt RTV i AGD nie należy do najlżejszych, dlatego lepiej zdać się na fachowców, którzy bez problemu sobie z tym poradzą. Pracownicy firmy transportowej, posiadają zarówno pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów, jak i odpowiednio przygotowane samochody. Specjalne systemy mocowań, zadbają o stabilny transport całego sprzętu. 

Bezpieczny transport, to nie wszystko.

To, że wiesz już, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt RTV i AGD, to jedno. Na tym jednak nie koniec. Jeśli od razu po rozpakowaniu, włączysz telewizor lub komputer, może dojść do ich poważnego uszkodzenia. Dlatego, szczególnie w okresie zimowym, ze względu na różnicę temperatur, odczekaj kilka godzin, zanim włożysz wtyczkę do kontaktu.

Również lodówki i chłodziarko-zamrażarki, potrzebują czasu, by ustabilizowały się zawarte w nich płyny.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE