BLOG

pudła do przeprowadzki bielsko

Jak nie zgubić rzeczy podczas przeprowadzki?

Jeśli do tej pory, nie przewoziłeś całego swojego dobytku w nowe miejsce, może ci się wydawać, że to nic takiego. W końcu, nie masz tego aż tak wiele (większość, o ile nie wszyscy, myślą tak, dopóki nie zabiorą się za pakowanie). By jednak nie zgubić rzeczy podczas przeprowadzki, zadbaj o kilka szczegółów. Wymagają one niewiele czasu i pracy, a pomogą ci zaoszczędzić nerwów i ochronią przed stratą.

Co konkretnie zrobić, by nie gubić rzeczy podczas przeprowadzki ?

Tak jak wspomnieliśmy, zwykle wydaje się, że nie ma tego aż tyle. Życie jednak wszystko weryfikuje, dlatego dobrze, byś wiedział, o czym warto pamiętać, już na samym początku pakowania.

Zabezpiecz kruche i delikatne przedmioty

Mowa tu o zastawach stołowych, przedmiotach ze szkła, porcelany, gliny, kryształu, drewna itp. Wszystko, co może się stłuc, ubić, pęknąć, czy porysować, zapakuj osobno w stare gazety, folię bąbelkową i miękki materiał. Pamiętaj, by wypełnić wolne przestrzenie i nie upychać niczego na siłę. Oszczędzenie miejsca, w tym przypadku, może się bardzo źle skończyć.

Spakuj mniejsze rzeczy, do kartonowych pudeł

Ten krok, wydaje się być oczywisty, ale niekoniecznie. Może się zdarzyć, że zabraknie ci pudeł z kartonu i zechcesz wykorzystać stare reklamówki, worki na śmieci, czy siatki na zakupy. Już samo czytanie o tym, wywołuje w głowie obrazy, wysypujących się i tłukących rzeczy w samochodzie firmy transportowej. Dlatego odpuść sobie tego typu rozwiązania i zorganizuj więcej sztywnych, suchych i solidnych pudeł.

Opisz pudła, przed zabraniem przez pracowników firmy transportowej

Gdy pakujesz rzeczy, masz pewność, że wiesz, co do którego pudła wkładasz, więc potem, na pewno łatwo to znajdziesz. Możesz się zdziwić, jak szybko, pudła ułożone pod ścianą, a potem przeniesione do samochodu i wyładowane w nowymi miejscu, staną się do siebie podobne. Dlatego, po zapełnieniu każdego, opisz je. Czasem wystarczy kilka haseł, typu: talerze i sztućce, środki czystości, książki – 1 półka od dołu itd.

Spisz przed załadunkiem

Ostatnim krokiem, który pomoże ci nie zgubić rzeczy podczas przeprowadzki, jest spisanie, z ilu elementów składa się twój dobytek po spakowaniu. Przy wyładunku, będziesz mógł je przeliczyć i upewnić się, że nic nie zostało w starym miejscu i ze spokojem zabrać się za rozpakowywanie. Najlepiej zrób to jak najszybciej i nie zostawiaj niczego na później. Wykorzystaj fakt, że jesteś na  fali zmian i doprowadź cały projekt do szczęśliwego końca.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE