BLOG

transport antyków bielsko

Transport antyków – na co zwrócić szczególną uwagę

Wydaje się, że transport antyków, niezbyt różni się od przewozu zwykłych przedmiotów, które też mają swoją wartość, są kruche, delikatne, narażone na zarysowanie, czy też ubicie. Jednych i drugich, na pewno byłoby szkoda, gdyby uległy uszkodzeniu. Możesz się jednak z tym nie zgodzić i słusznie. Rodzinne pamiątki, wartościowe działa sztuki, zabytkowe meble, instrumenty muzyczne – to wszystko ma nie tylko wartość materialną, ale też, a może przede wszystkim, sentymentalną.
Jak bezpiecznie przewieźć je w nowe miejsce?

Jak zabezpieczyć antyki na czas transportu?

Cenne i zabytkowe przedmioty, powinny być na czas transportu, odpowiednio zabezpieczone. Tu nie może być miejsca na bylejakość i pośpiech. Dlatego ważne, by od początku traktować to niełatwe zadanie, bardzo poważnie.

Meble i przedmioty wielkogabarytowe

Jeśli to możliwe, powinny być oddzielone główne moduły i zdemontowane części ruchome oraz nóżki, cokoły, klamki, uchwyty, półki i szuflady. Te części należy spakować osobno. Przyda się do tego folia bąbelkowa, która zabezpieczy duże i małe gabaryty, przed zarysowaniem i ubiciem.
Lustra i meble przeszklone, dodatkowo obłóż papierem i zabezpiecz taśmą. Oznacz też znakiem X by było wiadomo, że należy je traktować bardzo ostrożnie.

Drobne przedmioty

Tu, możliwości zabezpieczenia cennych przedmiotów, jest co najmniej kilka.
Smukłe rzeźby, stare mapy i płótna, możesz zapakować w twarde i sztywne tuby. Ustawione pionowo, zagwarantują tym antycznym przedmiotom, bezpieczny transport.
Pudła z tektury, to dobre zabezpieczenie dla innych, drobnych przedmiotów. Pamiętaj przy tym, by wypełnić puste przestrzenie, używając do tego celu stare gazety, folie wypełnione powietrzem lub styropianowe chrupki.
Kartony nadają się też do przewożenia obrazów, jednak pamiętaj, by w transporcie, ustawić je w pozycji pionowej.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy transportowej, przy transporcie antyków?

Oczywiście, o transport antyków, możesz zatroszczyć się sam, ale to nie jest najlepszy pomysł. Nie robisz tego codziennie, więc w tym przypadku, warto skorzystać z oferty profesjonalistów. Dobra firma transportowa, która zajmuje się przeprowadzkami, zadba nie tylko o bezpieczne przewiezienie antyków, ale też spakowanie ich i rozpakowanie w punkcie docelowym. To ważne, bo jej pracownicy, znają się na tym i wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę.
Zanim podpiszesz umowę dotyczącą zlecenia transportu antyków, dowiedz się, na ile możesz liczyć na ich pomoc. Przed rozmową, przygotuj spis przedmiotów, które mają być przewiezione, ich orientacyjną wagę i gabaryty. Osobie odpowiedzialnej, pozwoli to wybrać zarówno odpowiedni samochód, jak i ilość osób, która będzie potrzebna do wykonania zadania.

DARMOWA WYCENA


    YOUTUBE